Consultant

Komody

Rustikální komody

Info o komodách

Dřevo jako organický materiál rostlinného původu je velmi často využíváno k výrobě nejrůznějších druhů nábytku. Využívají se jak dřeva listnatých, tak i jehličnatých stromů. Pro jednotlivé dřeviny je vždy charakteristická jiná barva dřeva. Typické je, že dřevo ze stromů mírného pásma má barvu světlejší než dřevo stromů pásma tropického. Podle tvrdosti se dřevo řadí do některé ze tří skupin. Tvrdostí dřeva se rozumí schopnost materiálu odolávat vnikání cizího tělesa do jeho struktury.

Trh s dřevěným nábytkem není nikterak jednotvárný, nabízí opravdu veliké množství forem jak designu, tak použitých materiálů, nebo druhů povrchových úprav a kování. Každou jednotlivou situaci a vaši volbu s vámi naše nábytkové studio může prodiskutovat. Dříve, než se rozhodnete pro koupi takové rustikální komody, je dobré zvážit, jaké předměty do ní budete ukládat, do které místnosti ji umístíte a zda bude ladit s ostatním zařízením, které v místnosti již máte.

Rustikální stejně jako moderní komody nabízejí široké spektrum využití. Nejčastěji však v interiéru zastupují funkci prádelníků či úložných prostor na dokumenty, tiskoviny a větší množství méně rozměrných předmětů. Příhodné k využití i jako kuchyňské zařízení. Spolehlivě dokážou takové rustikální komody plnit například funkci příborníku. Pokud hodláte zařizovat například podkrovní prostory, rustikální komody tam skvěle zapadnou a mohou od skříní přebrat jejich úložnou funkci. Menší rustikální komoda může být i vhodným úložným prostorem v koupelně, kam umístíte ručníky a další hygienické potřeby.